Gépészmérnök gyakornok - Csővezeték tervezés

Sobre a função

Local
Hungria
Budapest
Budapest
Empresa
Siemens Energy Kft.
Organização
EVP Global Functions
Unidade de negócio
Project Entity
Período integral/meio período
Part-time
Nível de experiência
Student

Gépészmérnök gyakornok

Cégközpont: Budapest, Magyarország – Munkavégzés helye: Késmárk utca, XV. Kerület, Budapest

A Siemens Energy, a világ egyik vezető energiatechnológiai vállalata tovább bővíti erőművi csővezeték tervező csapatát! A 6 hónapos határozott idejű, de kölcsönös elégedettség esetén meghosszabbítható részmunkaidős pozícióra főleg másod- és harmadéves gépészmérnökök MSc hallgatók jelentkezését várjuk!

Így néz ki egy napod

Magyarországi csapatunk a Siemens Energy globális energetikai projektjeibe kapcsolódva végzi a erőművi csővezeték rendszerek, tartószerkezetek 3D-s tervezését és HVDC transzformátorállomások elrendezési rajzainak készítését a cég magyarországi központjában található budapesti Gas Services Kompetencia Központ szervezetében.

A pályázó feladatai

·         Erőművi csővezetékrendszerek, tartószerkezetek 3D-s tervezése

·         HVDC transzformátorállomások elrendezési rajzainak készítése

·         Csővezetékek és tartószerkezetek gyártásához szükséges rajzok, izometriák készítése

·         Csővezetékek mechanikai analízise

·         Anyaglisták, riportok előállítása

·         Előírások, szabványok betartásának ellenőrzése

·         Projektekkel kapcsolatos megbeszéléseken való részvétel

A pályázóval kapcsolatos elvárások

·         Folyamatban levő tanulmányok (min. másod, harmadéves) gépészmérnök területen (MSC-s hallgató előny)

·         Angol nyelvtudás (legalább B2 szükéges, német nyelvtudás előny jelent)

·         2/3D-s CAD tervezőszoftverben szerzett tapasztalat (AutoCAD, Inventor, Solid Edge, SolidWorks, Creo, E3D, stb.)

·         MS Office irodai alkalmazások alap szintű ismerete

·         Jó íráskészség, önállóság, megbízhatóság, kreativitás

·         Munkaidő: heti 24 óra (beosztása rugalmas, megegyezés szerint)

·         Munkavégzés helye: irodai, Budapest XV. kerületében

·         Home office: havi 1-2 alkalom megegyezés szerint (pl. vizsgaidőszak)

·         Diplomamunka írására is van lehetőség

A csapatról

A budapesti mérnöki kompetencia központunk több mint 200 képzett mérnökből áll, akik magas hozzáadott értékű szolgáltatásokat nyújtanak az irányítástechnikai, villamos- és gépészmérnöki tervezési és kivitelezési területeken, valamint most már az értékesítési és projektkoordinálási folyamatok támogatásában is.

Kompetenciánk és működési kiválóságunk kulcsfontosságú hajtóerők az energiatermelés új korszakába vezető úton.

Nézd meg ezt a videót, hogy láthasd, mit csinálunk itt !

A Siemens Energyről

A Siemens Energy nem csak egy energiatechnológiai vállalat a sok közül. Több mint 90 országban kínálunk megoldást az egyre növekvő energiakereslet kielégítésére az éghajlatváltozás szempontjainak figyelembevételével. Elkötelezett munkavállalóink száma mára már meghaladja a 99 000 főt – így lehetséges, hogy a világ lakosságának 16%-a számára mi állítjuk elő a villamos energiát, miközben a technológiáink segítségével hozzájárulunk az emberek és a környezet védelméhez is.

Nemzetközi csapatunk egy emberként dolgozik azért, hogy – folyamatosan feszegetve a lehetetlen határait – fenntartható, megbízható és megfizethető energiát tudjunk szolgáltatni. Az innováció 150 éves hagyománya vezérel bennünket akkor is, amikor új csapattagokat keresünk a dekarbonizáció, az új technológiák és az energetikai átalakulás terén kitűzött céljaink megvalósításához.

Hiszünk a sokszínűségben

Fontos érték számunkra, hogy nem vagyunk egyformák. Éppen ebben a sokszínűségben rejlik az erőnk. Befogadó vállalati kultúránknak köszönhetően több mint 130 különböző nemzet munkavállalói alkotják nálunk együttesen a fejlődés motorját. A Siemens Energynél az egyéniség a lényeg, függetlenül az etnikai hovatartozástól, nemtől, életkortól, vallástól, identitástól vagy fogyatékosságtól. Az a célunk, hogy a társadalom egésze a mi energiánkra építhessen, és munkavállalóink kapcsán sem engedjük, hogy bármilyen különbözőség hátrányos megkülönböztetéshez vezessen.

Juttatások:

·         Kiemelkedő, teljesítményt elismerő versenyképes gyakornoki jövedelem-csomag

·         Versenyképes juttatási csomag: bruttó 252 000 Forintos éves cafeteria-keret (24 óra/hét munkavégzés esetén bruttó 12,600 Ft/hónap)

·         Stabil nemzetközi háttér és iparág

·         Összetartó, baráti közösség – nálunk családok is dolgoznak

·         Tiszta munkakörnyezet modern gépparkkal

·         Rendszeres vállalati rendezvények az egészséged és jólléted megőrzéséért: tavaszi és őszi ingyenes egészséghetek, közösségi programok, csapatépítő és családi rendezvények, társadalmi célú kezdeményezések

·         Új belépőink gyors és zökkenőmentes beilleszkedését strukturált betanítási programmal, saját szakmai mentorral (segítő társ) és tananyagokkal segítjük

·         Folyamatos képzéseket biztosítunk szakmai tudásod és képességeid fejlesztéséhez

·         Folyamatos belső álláspályázati lehetőségeket kínálunk kulcsfontosságú munkakörökbe való továbbképzésekhez

·         E-bike bérlés támogatása

·         Munkatársi ajánlási jutalom

·         Munkavállalói vásárlási és szolgáltatási kedvezmények